Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот План за борба против корупцијата


Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска одржа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Царинската управа ги презеде сите мерки и извести за се она што го констатирале во врска со нелегалната трговија со необработен тутун, порача на денешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничко прашање поврзано со припадници на Фето во Северна Македонија и одредени компании, изјави дека ние со целосна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Велјановски, на собраниската седница за поставување на пратенички прашања, обвини дека наместо високите функционери во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната собраниска седница на пратенички прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Велјановски го праша премиерот Зоран Заев, како може во Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Одгворарајќи на пратеничко прашање за случајот со родиликата од Дебар и разрешувањето на директорот на струшката болница Мухамед Асани, вицепремиерот Љупчо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 402 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 369 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 225 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот План за борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: