Николовски, Ивановска и Мирчевски на увид во новите простории на ДКСК

Денеска заменикот на Претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски заедно со ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Бројот на заразени од пандемијата со коронавирусот секојдневно е во пораст, но и покрај ваквите статистички параметри, државните институции не ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични

Граѓанското здружение Охрид SOS со отворено писмо повикуваат да се почитува Законот за слободен пристап до информации во Општина Охрид. ШТО КРИЕ ОД ЈАВНОСТА ...
| | веќе видена | слични

„Покрај обезбедувањето на просторот за ДКСК, како вицепремиер бев насочен и кон останатите мерки за функционирање на оваа Комисија како независно тело“, објави ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата почна со вселување во новите простории – 2.430 метри квадратни на три ката во зградата на Службата за општи и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, денеска ги посети новите простории каде што ќе бидат сместени вработените од Државната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15.00 часот ќе закаже ...
сите 402 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 663 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски, Ивановска и Мирчевски на увид во новите простории на ДКСК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: