Институции купија 11.554 Биткоини пред да скокне цената

6 копии

Помалку изненадувачки факт открија стратезите на JPMorgan, поточно нивниот аналитичар Николаос Панигирцоглу. Малите инвеститори купиле повеќе биткоини овој ...
| | веќе видена | слични

Викендов вредноста на криптовалутата се зголеми за 5 проценти. Најпопуларната криптовалута во светот, биткоин, постави нов рекорд минатата ноќ кога вредноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Еден 103-годишник, но и десет 18-годишници се најдоа на листата на оние кои примиле барем една доза вакцина против Ковид-19, на некој од пунктовите од ...
сите 412 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 275 | | | веќе видена

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
сите 673 | | | веќе видена

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова, универзитетски професор по уставно право, експерт на ООН, ОБСЕ и Советот на Европа, беше една од петте народни ...
сите 109 | | | веќе видена

Едно лице е убиено, а друго е рането во синоќешната престрелка во скопски Бутел 2. Двајцата се наоѓале во возило „голф“, а кон нив било пукано од друго возило. ...
сите 38 | | | веќе видена

Ескалира конфликтот на Блискиот Исток, а ОН предупредуваат дека цената на војната ја плаќа народот. Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институции купија 11.554 Биткоини пред да скокне цената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: