На Граничниот премин „Табановце“ бил приведен државјанин на Франција за непријавен престој во државата

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Вчера во 12,50 часот на Граничниот премин „Деве Баир“, на излез oд Р. Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Во кривопаланечкото село Жидилово на 10 март, околу 3 часот по полноќ, полицајци од граничниот премин „Деве Баир“ ги уапсиле бугарските државјани Г.Г.Х.(51) и ...
| | веќе видена | слични

Двајца Бугари со автомобил не застанале на пасошка контрола туку и двете граници ги поминале со кршење на рампите и влегле во Македонија, по што биле уапсени. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 441 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Граничниот премин „Табановце“ бил приведен државјанин на Франција за непријавен престој во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: