ПОВТОРНО ЗГАСНА МЛАД ЖИВОТ ОД КОРОНАТА - 39 годишен скопјанец е нова жртва на подлата болест

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новите случаи на коронавирус во Холандија го достигнаа највисокото ниво од средината на јануари – во последните 24 часа регистрирани се 6.396 новозаразени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска е забележан нов скок на бројот на заболени и на починати лица. Регистрирани се 1031 случај на Ковид 19 од направени 4.373 тестирања ,а починати се 20 ...
| | веќе видена | слични

Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови осум смртни случаи и 578 новозаболени од Ковид-19, со што бројката на жртви на пандемијата достигна до ...
| | веќе видена | слични

Нови 1031 случај на Ковид 19 од направени 4.373 тестирања се регистрирани во последните 24 часа. Од нив, речиси половина се во Скопје – 492. Починати се 20 ...
| | веќе видена | слични

Во соседна Србија во последното деноноќие се регистрирани 4092 нови случаи на ковид-19, а починале 24 лица. Во последните 24 часа во Србија тестирани се ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска во последните 24 часа се регистрирани нови 823 позитивни случаи со ковид-19, а починаа 23 лица, пренесуваат тамошните медиуми. Бројот на активни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВТОРНО ЗГАСНА МЛАД ЖИВОТ ОД КОРОНАТА - 39 годишен скопјанец е нова жртва на подлата болест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: