Поранешниот француски премиер Едуар Баладир не е виновен за тајно финансирање на неговата претседателска кампања во 1995 година


Повеќе од 25 години по настаните, на поранешниот француски премиер Едуар Баладир му се судеше заедно со неговиот поранешен министер за одбрана Франсоа Леотар ...
| | веќе видена | слични

Иако има диплома од Универзитетот Оксфорд и не работи од 2011 година, 41-годишниот Фајз Сидикви ги тужел своите родители затоа што тие не сакаат да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР) денеска ја осуди Турција за санкционирање на судија кој зборуваше како претседател на здружение на струката, оценувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Богданов Канджов откако и по вторпат нашата држава го одби за азил, деновиве треба да биде предаден на бугарските власти. Претходно обид за негова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот француски претседател Франсоа Оланд застана во одбрана на постапката на Националното финансиско обвинителство (ПНФ), што стана цел на критики од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 355 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 278 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 160 | | | веќе видена

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 451 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена

Навистина сме многу горди за договорот од Преспа, многу сме горди бидејќи сметаме дека два балкански народа покажаа дека може да постои начин на соработка и ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот француски премиер Едуар Баладир не е виновен за тајно финансирање на неговата претседателска кампања во 1995 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: