Поранешниот француски премиер Едуар Баладир не е виновен за тајно финансирање на неговата претседателска кампања во 1995 година


Повеќе од 25 години по настаните, на поранешниот француски премиер Едуар Баладир му се судеше заедно со неговиот поранешен министер за одбрана Франсоа Леотар ...
| | веќе видена | слични

Иако има диплома од Универзитетот Оксфорд и не работи од 2011 година, 41-годишниот Фајз Сидикви ги тужел своите родители затоа што тие не сакаат да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР) денеска ја осуди Турција за санкционирање на судија кој зборуваше како претседател на здружение на струката, оценувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Богданов Канджов откако и по вторпат нашата држава го одби за азил, деновиве треба да биде предаден на бугарските власти. Претходно обид за негова ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот француски претседател Франсоа Оланд застана во одбрана на постапката на Националното финансиско обвинителство (ПНФ), што стана цел на критики од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија. Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на ...
сите 349 | | | веќе видена

И во петтата ноќ од воениот конфликт Израел - Хамас црн биланс на жртви. Израелските борбени авиони и на шестиот ден - рано утрово повторно ја нападнаа Газа, а ...
сите 541 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 547 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот француски премиер Едуар Баладир не е виновен за тајно финансирање на неговата претседателска кампања во 1995 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: