Шекеринска: Радев направи грешка во чекори, разузнавачите никогаш не работеле корисно за човековите права


2 копии

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
| | веќе видена | слични

Потегот кој го направи бугарскиот претседател Румен Радев е ништо друго освен предизборна кампања. Колку што јас го познавам бугарскиот систем таквите служби ...
| | веќе видена | слични

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сервилната политика од Македонија, која беше актуелна кон Грција до потпишувањето на Договорот од Нивици, сега се актуелизира и кон Бугарија. Политичарите од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи упати честитка до неговата бугарска колешка Екатерина Захариева по повод 3 Март – Националниот празник на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи, испрати честитка до бугарката министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева по повод Националниот ...
| | веќе видена | слични

„Грешка во чекори“- за министерката Шекеринска се наводите за нарушување на правото на самоопределување на Бугари во земјава, кои произлегле од состанокот на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Владата Душко Арсовски денеска на прес-конференција го повтори ставот во врска со разговорите со Бугарија и последните настани по состанокот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има ли оваа држава Претседател и директор на Агенција за национална безбедност? Видовме во аферата Мафија дека министерот за внатрешни работи и мафијата биле ...
сите 362 | | | веќе видена

Една година по почетокот на пандемијата, државата одлучи да ги ограничи цените кои што ги наплаќаат приватните болници за лекување на пациентите со КОВИД. Иако ...
сите 589 | | | веќе видена

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 440 | | | веќе видена

Додека турската полиција денеска спроведува обемна акција и во Истанбул насекаде го бара меѓународниот мафијаш Седат Пекер, во Скопје тој се движел слободно со ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 726 лица сомнителни и ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Радев направи грешка во чекори, разузнавачите никогаш не работеле корисно за човековите права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: