ВИДЕО | Барлакоски: Радев нема ингеренции за испраќање на служби, тоа е чист ПР потег со предизборна цел


Потегот кој го направи бугарскиот претседател Румен Радев е ништо друго освен предизборна кампања. Колку што јас го познавам бугарскиот систем таквите служби ...
| | веќе видена | слични

На 23 март се очекува нова собраниска седница, на која ќе се најдат дел од блокираните закони. Тројцата заболени пратеници од коронавирус од владејачкото ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Собранието треба да има втора средба на сите работни групи застапени во процесот Жан Моне. Треба да се договорат за собранискиот деловник. Меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија политичките партии продолжуваат да се борат и да се фалат со државните интереси, додека практично и ефективно работат на групни и партиски ...
| | веќе видена | слични

Македонија може да го нуди човечкиот капитал и една од најголемите кризи е миграцијата на младите луѓе. Кога работев во меѓународни фирми постојано го следев ...
| | веќе видена | слични

Академик Изет Зеќири во изјава за „Слободен печат“ оценува дека блокадата на работата на Собранието е недемократски процес и на штета на економијата и ...
| | веќе видена | слични

Кризата во ФК Вардар не е од сега, таа настапи уште при крајот на минатата сезона и почетокот на оваа. Клубот ја стартуваше со големи потешкотоии, со ...
| | веќе видена | слични

Институтот за демократија веќе неколку години ја набљудува работата на Собранието, квалитетот на дебатата и перцепцијата на граѓаните за неговото работење. ...
| | веќе видена | слични

Веланд Рамадани, професор на Факултетот за бизнис и економија на Универзитет на Југоисточна Европа смета дека блокадата на работата на Собранието дополнително ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 147 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Барлакоски: Радев нема ингеренции за испраќање на служби, тоа е чист ПР потег со предизборна цел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: