Рама ја прими пратката од Фајзер и најави нови количини и интензивирање на вакцинацијата против Ковид-19

Во Албанија доцна синоќа, на меѓународниот аеродром, пристигна нова пратка од 15.210 вакцини од компанијата Фајзер, со што до сега пристигнати се 22.230 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за здравство и социјална заштита, Огерта Манастирлиу по повод годишнината од првите два случаја на ковид-19 во Албанија, беше во посета на ...
| | веќе видена | слични

Во моментов во Рим се одвива масовна кампања за вакцинација, па на ред се луѓето родени во 1941 година и порано. Матарела дојде во Институтот за инфективни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Австрија е една од 17-те европски земји кои добиле дози од серијата вакцини на АстраЗенека, чија употреба ја запреа австриските власти поради истрага на смртен ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот претседател, 79-годишниот Серџо Матарела, ја прими вакцината против корона. Во моментов во Рим се одвива масовна кампања за вакцинација, па на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австрија е една од 17. европски земји што добиле дози од серијата вакцини на „Астра зенека“, чија употреба беше запрена од страна на властите во оваа држава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комисијата за имунизација во Министерството за здравство на Грција даде зелено светло, вакцината на АстраЗенека да се користи за целото население, односно и за ...
| | веќе видена | слични

Австриските власти го прекинаа вакцинирањето со серија вакцини КОВИД-19 на АстраЗенека како мерка на претпазливост додека истражуваат смрт на едно лице и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германија планира да ја зголеми употребата на вакцините на „АстраЗенека“, бидејќи властите одобрија дека може да се дава на лица постари од 65 години. Стотици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама ја прими пратката од Фајзер и најави нови количини и интензивирање на вакцинацијата против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: