Интервју со Шилегов: Буџетот во овие 3 години не го правевме како список на желби, туку како реални можности


Буџетот во овие три години не сме го правеле како список на желби, туку како реални можности. Зошто би се зголемил, кога од старт знаеме дека приходната страна ...
| | веќе видена | слични

Ми претставува големо задоволство што денес сум овде, особено што токму денес започнува со работа новиот Центар за прва помош. Место во кое што, би рекол, е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во насока на унапредување на знаењето и вештините за укажување прва помош, Црвениот крст на Град Скопје денеска свечено ги отвори новите просториите на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата не остави никакви последици врз работењето на општина Петровец, напротив, дури се зголеми и бројот на инвеститори, но сепак се одрази врз животот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Имаме голем број на семејства кои се на граница на егзистенција, имаме голем број на жители кои работеа во градските средини и сега доаѓаат овде за да живеат ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Шефот на кабинет на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Златко Перински во интервју за порталот Вечер.мк вели дека актуелниот градоначалник на општина Аеродром Златко ...
| | веќе видена | слични

Уште неколку месеци останаа до локалните избори. Кои проекти планирате да ги реализирате во овој период? -Неколку месеци пред локалните избори остануваме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Шилегов: Буџетот во овие 3 години не го правевме како список на желби, туку како реални можности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: