Заев сепак е оптимист дека кинсеките вакцини наскоро ќе дојдат во Македонија


Авансот за кинеските вакцини бил уплатен предвреме па затоа кинеските власти побарале негово повлекување. Додека завршат процедурите меѓу македонското и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заев и Филипче имаат систематски грешки. Полицискиот час не е решение, народот чека вакцина. Власта ја промаши стратегијата во борбата против КОВИД 19 уште од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Опозицијата реагира дека нов полициски час нема да смени ништо во епидемиолошката слика во државата. Ленче Нелоска од ВМРО-ДПМНЕ смета дека власта цела година ...
| | веќе видена | слични

Вакцините и вакцинацијата во Македонија станаа мисловна именка. Но и најспомнуваниот поим, нешто што повеќето од народот во него гледа спас на светот, па со ...
| | веќе видена | слични

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 3.546 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. За вакцинација преку ...
| | веќе видена | слични

Првата пратка од руската вакцина „Спутник В“ вчера пристигна во земјава. Пристигнати се 3000 дози, а вкупно нарачани се 200 илјади. Надлежните уверуваат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 297 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 186 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 265 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев сепак е оптимист дека кинсеките вакцини наскоро ќе дојдат во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: