РАСТОТ НА КИНА НЕЗАПИРЛИВ: До 2035 ќе го „лизнат“ САД од тронот економска сила?!

Додека економијата на САД се намали за 3,5 проценти во 2020 година, од другата страна Кинезите брзо итаат да ја надминат Америка како најголема економија во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Кинескиот премиер Ли Кечијанг денеска најави дека и покрај неизвесноста со пандемијата со Ковид-19, што ја потресе глобалната економија, поставена е цел – шест ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАСТОТ НА КИНА НЕЗАПИРЛИВ: До 2035 ќе го „лизнат“ САД од тронот економска сила?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: