11 полицајци повредени на вчерашниот протест за „Монструм“, сите се со лесни телесни повреди

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од Полициска станица Гостивар во содејство со Државен пазарен инспекторат синоќа при извршена контрола на угостителски објект на улицата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Полициски службеници синоќа при вршење контрола во чајџилница, затекнале дека објектот работи по дозволеното работно време и дека внатре има околу 20 лица. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Два угостителски објекти од Куманово не ги почитувале здравствените протоколи, соопшти денеска СВР Куманово. Синоќа во 22:30 часот полициски службеници од СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во чајџилница, при што е констатирано дека објектот работел надвор од дозволеното време и во него биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук-профил апелираше граѓаните да се пријават за вакцинација со цел побрзо надминување на ...
сите 427 | | | веќе видена

Невидениот скандал со над 200 пасоши што им беа дадени на меѓународни мафијашки босови, оштети над 1000 истраги спроведени од различни држави. Експертите ...
сите 238 | | | веќе видена

Запленети се 200 килограми марихуана вреден 800 илјади евра како и оружје и муниција. Уапсени се шест лица меѓу кои и командир на полициската станица во Прилеп ...
сите 124 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 15 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 полицајци повредени на вчерашниот протест за „Монструм“, сите се со лесни телесни повреди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: