Маричиќ: Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото

3 копии

Граѓаните најмногу барале бесплатна правна помош за правни постапки за развод на брак, имотно правни работи, алиментација, надомест на штета, заштита на деца и ...
| | веќе видена | слични

Македонските власти побарале од Европскиот суд за човекови права во Стразбур (ЕСЧП) да се продолжи рокот за одговор на прашањата што ги поставија европските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот суд за човекови права во Стразбур да го продолжи рокот во кој Македонија треба да даде одговор на прашањата поставени од европските судии за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП), ја осуди Унгарија за повеќе повреди на правата на семејство на азиланти во 2017 година, а особено за лишување од храна ...
| | веќе видена | слични

53 илјади евра е највисоката отштета утврдена лани од судот во Стразбур поради грешка на македонските правосудни органи. Пресудата е една од 14-те донесени во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Говорот на омраза е кривично дело и ние секогаш како Влада сме застапувале спуштање на какви било тензии, секоја институција да си ги работи своите должности ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: