Вработени од ЦЈЗ-Велес се вакцинираат против Ковид-19


„За да можеме да дадеме професионален и максимален одговор на новиот пораст на заразени, подготвено е повторното отворање на модуларната болница и веќе од утре ...
| | веќе видена | слични

Скопје има најмногу 357, прилеп 72, по Кавадарци и Гевгелија 42ца. Зголемниот број на нови случаи за 56,4 отсто за една недела ги зголеми и болничките легла со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакциналниот пункт во модуларната болница до Инфективната клиника веќе ја троши втората пратка од Србија во која има имаше 3510 вакцини. Откако е почната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Посебна загриженост од СЗО изнесуваат за бројот на заболени во Србија, а не се исклучок ни земјите од регионот вклучително и Македонија. Нема повеќе места на ...
| | веќе видена | слични

Имунизацијата се одвива во модуларната болница при Инфективната клиника во Скопје, а се врши со вакцини од производителот „Фајзер" кои државава го доби како ...
| | веќе видена | слични

Кардиоваскуларните заболувања се водечка причина за смртност и во земјава и светот, информира д-р Виолета Мојсовска од ЗУ Специјализирана болница за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработени од ЦЈЗ-Велес се вакцинираат против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: