Попладнево вакцинирани 11, во петок уште 29 здравствени работници од Дебар


Вработени медицински сестри, болничари и хигиеничари на Клиниката за хирургија во склоп на скопскиот клинички центар, а се вработени со договор за дело веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Јавната здравствена установа – Здравствен дом Струга само 8 здравствени работници од итната медицинска помош се вакцинирале против ковид-19. Дел од ...
| | веќе видена | слични

Во струшката болница за дијализа згрижен пациент со корона вирус кој се вратил од Занзибар. Во специјалната болница за нефрологија во Стуга хоспитализиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Општата болница со проширена дејност во Дебар почна изградбата на централен систем за кислородна подршка, во делот кај Интерното одделение, кое работи како ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и девет вработени од Итната медицинска помош при Здравствениот дом во Кичево, во модуларната болница при Инфективната клиника во Скопје примија вакцина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 226 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попладнево вакцинирани 11, во петок уште 29 здравствени работници од Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: