Над 650 пациенти се лекуваат од коронавирус во болниците низ Македонија

2 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 658 и ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот сѐ уште не е детектиран кај нас, а околу седумдесетина проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев”, а оваа ...
| | веќе видена | слични

Не е исклучена можноста за нови рестрикции, но засега нема да има, изјави министерот за здравство Венко Филипче откако во изминатиот период се бележи благ ...
| | веќе видена | слични

„Нема симптоми по кои може да се разликува, но побрзо се шири што ја прави поопасна за постарите лица и лицата со хронични болести и се претпоставува дека ...
| | веќе видена | слични

Кои се најчестите последици од Ковид-19 ? – Има луѓе со оштетување на белите дробови, но и кардиоваскуларни компликации, како што се изолирано воспаление на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој потенцира дека има системски слабости во постапувањето со лица против кои што се водат истраги против нив, а случајот со поранешниот директор на управата ...
сите 625 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 394 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 521 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 650 пациенти се лекуваат од коронавирус во болниците низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: