Расте бројот на заразени со Ковид-19 во тетовско

Ковид амбулантите во Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ во Скопје се преполни со пациенти кои последниве неколку дена чекаат со часови да бидат ...
| | веќе видена | слични

Во Битола, Тетово, Штип, Струмица, Куманово и Охрид матичните лекари ги испраќаат ковид пациентите со приоритетни упати да направат крвна анализа со Д-димери и ...
| | веќе видена | слични

АНЕТА ВОЛКАНОСКА- ГЛАВНА СЕСТРА ВО ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА ОХРИД: ТЕШКО Е ДА ГЛЕДАШ ЧОВЕК КОЈ СЕ БОРИ ЗА ЗДИВ, НО МОРА ДА ИЗДРЖИМЕ ДА ГО ПОБЕДИМЕ ОПАСНИОТ ВИРУС. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болниците забрзано се полнат со ковид-пациенти, притисок на нови заболени има во речиси секој град. По неколку месечното затишје, ситуацијата со опасниот вирус ...
| | веќе видена | слични

Вчера почина 42 годишна пациентка која била хоспитализирана во Ковид центарот при Клиничката болница во Тетово. И останатите 23 хоспитализирани пациенти во ова ...
| | веќе видена | слични

Зголемениот број на амбулантски прегледи пред две недели во Ковид центарот во Тетово резултира со повеќе луѓе на болничко лекување. Ако на 22 февруари се ...
| | веќе видена | слични

Ова е сликата пред ковид – амбулантата на скопската градска болница. Исплашени и замислени, заминуваат со зборовите.  Ќе видиме, ми рекоа резултати за два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заразени со Ковид-19 во тетовско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: