Без исход истрагите за објавувањето имиња на позитивни или лица во изолација поради Ковид-19

Болни, живот во неизвесност, револтирани, обележани, соочени со дополнително оптoварување по психичкото здравје… Вака во кратки црти може да се опише она што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За медицинската сестра Рејчел Елсворт тоа беше повеќе од работа. Го почувствува тоа како „повик“, вели таа. Помина десет од 12-те години што работела како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Системот за пријавување за вакцинација преку матичните лекари останува, бидејќи сепак треба да се земаат и анамнестички податоци, вели министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здрваство Венко Филипче изјави дека ќе се вакцинира против Ковид-19 откако ќе поминат групите на здравствени работници со најголем ризик од ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата предизвикана од корона вирусот се чини никако да стивне. Повеќе од година дена човештвото е пред огромен предизвик да го зачува своето здравје и да ...
| | веќе видена | слични

Над 200 лиценцирани доктори по општа медицина со месеци чекаат да им започне платената пракса, откако го положиле стручниот испит. Иако обично се реализира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 729 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 547 | | | веќе видена

На денешната седница на Собранието на Република Македонија во однос на националната стратегија за спречување на корупцијата се обрати и пратеникот од редовите ...
сите 104 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 100 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 179 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без исход истрагите за објавувањето имиња на позитивни или лица во изолација поради Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: