Партнерство во стилот спасувај се како знаеш

2 копии

Европа и фармацевтските групи мора да работат заедно за да ги забрзаат вакцинациите против Ковид-19 и да ги споделат дозите со сиромашните земји, изјави шефот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Механизмот „Ковакс“ го објави планот за дистрибуција на вакцини против Ковид-19 што се однесува на земјите во развој, според кој, до средината на годината, 145 ...
| | веќе видена | слични

Ковакс ќе дистрибуира 337,2 милиони во 142 земји во светот, најавувајќи дека Индија ќе добие најмногу, а во регионот Србија. Како што претходно најави и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европа и фармацевтските групи мора да работат заедно за да ги забрзаат вакцинациите против Ковид-19, смета шефот на европскиот огранок на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку КОВАКС механизмот, Македонија ќе добие 103.200 дози вакцини против Ковид-19, од вкупно 337,2 милиони, кои оваа Иницијатива на ОН планира да ги испорача ...
| | веќе видена | слични

Северна Kореја нема официјално пријавено ниту еден случај на заразен со корона вирусот, но очекува да добие речиси два милиони дози вакцини против Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партнерство во стилот спасувај се како знаеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: