Пирло до играчите на Јуве: Немојте да бидете како Реал и Баерн


Јувентус го совлада Интер со 2:1 на „Џузепе Меаца“ и дојде на чекор до пласман во финалето на Купот на Италија. Јувентус одигра многу добар натпревар и успеа ...
| | веќе видена | слични

Интер ќе влезе со негатива од 1:2 на реванш полуфиналето во Копа Италија откако изминатава вечер со овој резултат загуби од Јувентус во предвидената прва ...
| | веќе видена | слични

На официјалниот Твитер профил на Реал Мадрид синоќа осамна порака со честитки до Кристијано Роналдо кој уште еднаш се покажа како клучен фактор за тимот на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот ас Кристиано Роналдо, кој моментално ги брани боите на Јувентус, од синоќа официјално е најдобриот голгетер во историјата на фудбалот. Со двата ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо постигна два гола и го предводеше Јувентус до победа од 2:1 против Интер во полуфиналето од Купот на Италија. Португалецот одигра уште еден ...
| | веќе видена | слични

Со двата гола постигнати во првото полуфинале од Купот на Италија против Интер, кое Јуве го доби со 2-1, Роналдо стигна до бројката од 763 постигнати голови во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пирло до играчите на Јуве: Немојте да бидете како Реал и Баерн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: