Ова е ПЛАНОТ КАКО ЌЕ СЕ ОДВИВА ВАКЦИНАЦИЈАТА во Македонија

6 копии

Вакцината од АстраЗенека ќе ја сочинува првата количина која земјава ќе ја добие преку Ковакс системот, која е планирано да пристигне во март годинава. ...
| | веќе видена | слични

Вакцините на „АстраЗенека“ први ќе стигнат во земјава преку КОВАКС системот и тоа во март. Од КОВАКС информираат дека за Северна Македонија се предвидени ...
| | веќе видена | слични

Вакцината на „АстраЗенека“ во Македонија ќе дојде во март и тоа ќе биде првата првата количина испорачана преку КОВАКС системот, соопшти Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари ќе бидат првиот филтер и за најавената вакцинација против Ковид – 19. Вакцинацијата ќе се закажува преку системот „Мој термин“ , а граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Сите технички аспекти за вакцинација во државава се подготвени за да се спроведе претстојната имунизација, освен самите вакцини кои уште ги нема и се очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Според неделниот извештајот на ИЈЗ во моментов во земјава регистрира зголемен број на нови случаи, а намален е бројот на починати лица во однос на претходната ...
| | веќе видена | слични

Рама на прес-конференција, откако ја прими и втората доза на вакцината рекол дека ситуацијата поврзана со вакцинацијата низ Европа е хаотична, бидејќи големите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 389 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 157 | | | веќе видена

Република Македонија, со целосно потпирање врз мултилатералните механизми во обезбедувањето на вакцини, ги чувствува последиците на севкупниот неуспех да се ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е ПЛАНОТ КАКО ЌЕ СЕ ОДВИВА ВАКЦИНАЦИЈАТА во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: