Oстанува на тронот: Рекордот на Лазаров од 2009 нема да биде срушен и на овој Мундијал

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Мундијалот во 2009 година нема да биде загрозен. Најдобар стрелец на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триумфот на Данска над Шведска во големото финале го заврши 27. Светско првенство. Резимеа и заклучоци допрва следуваат, но еден е видлив повторно на прв ...
| | веќе видена | слични

И на Мундијалот кој денеска заврши во Египет, стрелците беа многу далеку зад македонскиот репрезентативец.. Кирил Лазаров останува рекордер со најмногу ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот голем ас на светскиот ракомет и ѕвезда која долго траеше, Петар Метличиќ во ексклузивно интервју за Gol.mk порача дека нашата легенда Кире Лазаров ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 389 | | | веќе видена

Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) соопшти дека ќе воведе специјални мерки за патниците кои пристигнуваат од африканските земји ...
сите 463 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело – Учество во толпа која ќе изврши кривично дело согласно член 385 став 2 ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oстанува на тронот: Рекордот на Лазаров од 2009 нема да биде срушен и на овој Мундијал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: