АСОМ тврди: Предлог измените на законот за игри на среќа се противправни

Заради наметнатата обврска на усогласување кое не било предвидено во моментот на издавање на лиценците, со барање или поведување на постапки за нанесена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот закон за игри на среќа би ја згаснал целата индустрија, би оставил без работа десетици илјади работници, а државната каса без 280 милиони евра кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нема држава во Европската Унија што вовела крајно рестриктивни мерки во игрите на среќа, бидејќи одамна е утврдено дека регулативата дава многу подобри ефекти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во интервју за Е Магазин, Зоран Пухач, Генерален Секретар на Европската Организација за законодавство на игрите на среќа, вели дека новиот предлог закон за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Законското решение кое се предлага би можело да има несогледливи последици врз целата економија, а државната каса би останала без 280 милиони евра кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред неколку дена на Единствениот национален електронски регистер (ЕНЕР) се најдоа дел од новите предлог измени и дополнувања на Законот за игрите среќа, ...
| | веќе видена | слични

Измените на Законот за игрите на среќа, се огромен ризик за нелегален пазар и стимул за сива економија, сметаат сите актери во бизнисот со обложување кои што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог измените на Законот за игри на среќа се противправни на веќе издадените и постоечки лиценци и ќе предизвика правна несигурност кај субјектите на коишто ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во собранието на Република Македонија се одвиваше скандал од невидени размери кои што здравјето беше загрозено, не само на пратениците, туку и на сите ...
сите 668 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека попладнево стигна првата пратка од вакцината Фајзер, која МЗ ја обезбеди cо директни преговори со овој ...
сите 514 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АСОМ тврди: Предлог измените на законот за игри на среќа се противправни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: