Трамп ја отвори канцеларијата за работи на поранешниот претседател


5 копии
5 копии
2 копии

Американскиот претседател eо Бајден денеска ќе побара од владата да ја олесни натурализацијата на девет милиони мигранти кои ги исполнуваат условите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
2 копии

Талибанците денеска од Техеран порачаа дека ќе продолжат со нивната „битка и џихад“ доколку странските трупи не се повлечат од Авганистан до мај 2021 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот официјален претставник на САД и ОН, Џефри Фелтман, изјави дека неговата земја не успеала да постигне опипливи резултати во Сирија поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ја отвори канцеларијата за работи на поранешниот претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: