АЛАРМАНТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ВОЛ СТРИТ: Економскиот балон ќе пукне во секој момент, еве кога се очекува! (ВИДЕО)


Просекот на Дау Џонс во средата го достигна новиот историски рекорд по инаугурацијата на Џо Бајден. Вредноста на залихите постојано се зголемува од 2009 ...
| | веќе видена | слични

Тоа веќе се случи во Кина. Во САД тоа треба да се случи во втората половина на годината. Сепак, Италијанците и Јужноафриканците можеби ќе треба да почекаат до ...
| | веќе видена | слични

По успешниот почеток на годината за продажба на обврзници во еврозоната, нов дел од долгот од Европската унија ризикува да го изеде идното барање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 434 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛАРМАНТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ВОЛ СТРИТ: Економскиот балон ќе пукне во секој момент, еве кога се очекува! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: