Приходите и профитот на „McDonald’s“ не успеаа да ги исполнат очекувањата

Финскиот производител на телекомуникациска опрема „Nokia“ објави приход и профит поголем од очекуваниот во четвртиот квартал, поддржан од стратешките промени ...
| | веќе видена | слични

Англиско-холандскиот гигант „Ројал Дач Шел“ денеска соопшти дека во 2020 година заработката изнесувала 4,85 милијарди долари, што е пад од 71 отсто во однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пандемијата со Ковид-19 негативно влијае и врз глобалната индустрија на нафта и гас, покажуваат финансиските извештаи на водечките нафтени компании за 2020 ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарите на компанијата Gartner предвидуваат дека глобалната испорака на смартфони ќе достигне вкупно 1,5 милијарди во текот на 2021 година, со раст од ...
| | веќе видена | слични

„Harley-Davidson“ објави петгодишен план за преструктуирање за да се постигне двоцифрен раст на профитот до 2025-та година, откако неочекувано пријави загуба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приходите и профитот на „McDonald’s“ не успеаа да ги исполнат очекувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: