СДСМ: Мицкоски е на браникот на криминалот!


4 копии

Ако ВМРО ДПМНЕ имаат алтернатива нека ја покажат на конструктивен и аргументиран начин, наместо со ситно политиканство да ја отежнуваат состојбата, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на уште едно соопштение, денес СДСМ уште еднаш потенцираше дека пописот е корисен за државата, а дека ВМРО ДПМНЕ е против секој процес и реформа, па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целта на пописот што ќе се одржи напролет е да ја утврди реалната слика во државата, да прибере релевантни и кредибилни податоци, врз чија основа ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на денешното соопштение на владејачката СДСМ, се посочува дека Пописот е неопходен и е потребен за развој на државата, и уште еднаш вината ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ е против напредокот на оваа земја, а сега тоа го потврдува со обидите да го политизира пописот, за своите партиски агенди и се фокусира на измислици ...
| | веќе видена | слични

Во партиската програма на ВМРО-ДПМНЕ се зборува за НАТО, а на дело Мицкоски го кочеше зачленувањето и не се израдува на членството, велат од СДСМ. „Сега ровари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е на браникот на криминалот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: