Над 1.000 луѓе уапсени на протестите во Русија


Руската полиција ги предупреди граѓаните да не учествуваат во протестите планирани за утре, недела, свикани за повторно да побараат ослободување од затвор на ...
| | веќе видена | слични

Судот во Москва нареди Олег Навални, братот на опозицискиот лидер Алексеј Навални, да биде ставен во домашен притвор до 23 март за кршење на санитарните и ...
| | веќе видена | слични

Турбуленциите во Челси оваа сезона никако да завршат и само неколку дена откако беше извршена замена на тренерите, Френк Лампард си замина и на негово место ...
| | веќе видена | слични

Откако опозицискиот активист Алексеј Навални навел листа од 8 лица и ги посочил Роман Абрамович (Челси) и Алишер Усманов (Еветон) како олигарси кои му пружаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Губитникот Христијан Мицкоски, главниот кочничар на сите процеси кои ја носат државата напред, реди порази во низа. Мицкоски многупати покажа дека нема никаков ...
сите 346 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 445 | | | веќе видена

Во Општата болница во Охрид пристигнаа уште девет контејнери, со што капацитетот на модуларната болница отворена за КОВИД-пациенти ќе има зголемен капацитет на ...
сите 623 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 410 | | | веќе видена

Париски „Либерасион" во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. -Од 2017 година, оваа мала балканска ...
сите 214 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 1.000 луѓе уапсени на протестите во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: