По три дена пад, доларот конечно бележи раст


Германската економија во пандемиската 2020-та година паднала најмногу од големата финансиска криза која пред повеќе од 10 години го потресе светот, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 29 јануари 2021 (МИА) – Благо намалување на јавниот и на државниот долг во четвртиот квартал од 2020 година, соопшти Министерството за финансии.Како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

И покрај блокадата од пандемијата на коронавирусот, германската економија во последниот квартал од минатата година пораснала за 0,1 процент во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Американската економија ја доживеа својата најостра контракција во 2020-та година од Втората светска војна, откако пандемијата на Ковид-19 најсилно го погоди ...
| | веќе видена | слични

САД во 2020-та година забележале економски пад по годишна стапка од 3,5 проценти, најголем од Втората светска војна, поради деструктивното влијание на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека СДСМ ќе даде поддршка на предлогот на помалите политички партии за избор на пратеници во една изборна единица, што, ...
сите 292 | | | веќе видена

Во овие моменти има услови да се спроведе пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, изјави денеска директорот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Еве оставам резерва дека може и да не е уценет од стегите на моќ на Зоран Заев.Но факт е дека егото му е преголемо.Толку моќ дадена во партијата долги години ...
сите 260 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 413 | | | веќе видена

Премиуерот Зоран Заев денеска објави дека првите дози од руската вакцина Спутник V ќе пристигнат во недела преку ДХЛ. Рече дека станува збор за 3.000 дози од ...
сите 212 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение за седум учесници на протестите во врска со пресудата за ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По три дена пад, доларот конечно бележи раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: