„Пејпер Мил“: Ги задржуваме вработените, се надеваме на рестартирање на процесите

Фабриката „Пејпер Мил“ од Кочани информира дека во наредните два месеци сите 120 вработени ќе добиваат 70% од платата и редовно ќе им бидат плаќани придонеси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според пазарното учество, во Македонија се продаваат најмногу Mitsubishi возила во однос на цела Европа. Веднаш зад Македонија се Норвешка, Исланд, Финска, ...
| | веќе видена | слични

Дали сегашната состојба, односно неможноста една држава да ја добие вакцината, всушност, покажува како таа земја котира во очите на меѓународната заедница? ...
| | веќе видена | слични

Размислуваме за реално решение и за рестартирање на фабриката, но не по секоја цена, вели во интервју за Фактор генералниот директор на кочанската фабрика за ...
| | веќе видена | слични

Последните анализи велат дека по три месеци, бројот на активни случаи паднал под 10.000. Намален е и процентот на заразени од тестираните. Имено, од над 30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 488 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пејпер Мил“: Ги задржуваме вработените, се надеваме на рестартирање на процесите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: