Сите ветуваа, никој не испорача

Кога ќе слушнеме дека некоја земја од Балканот, било да е Македонија, Бугарија, Албанија или Србија, прва во нешто во светот или во Европа, тогаш автоматски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервјуто за германскиот магазин „Фокус“, Брнабиќ посочува дека во Европа, по Велика Британија, ниту една земја не вакцинира побрзо за Србија, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Февруари дојде, а вакцини се уште нема. Цел регион масовно се вакцинира, а во светски рамки бројот на вакцинирани го помина бројот на заболени, само во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, синоќа упати критика кон, како што вели тој, македонските здравствени власти, за пасивност, кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

“Ниту го разбирам, ниту го оправдувам сервилниот однос на македонските здравствени власти кон земјите од ЕУ, во врска со вакцината за заштита од Ковид. Не само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите ветуваа, никој не испорача

Од:
До кого (е-маил):
Порака: