Македонија се уште ги чека 8.000 вакцини од Србија - ПРВ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА ФИЛИПЧЕ од политичарите

Македонија се уште ги очекува 8.000 вакцини од СрбијаОд политичарите прв ќе се вакцинира министерот за здравство Венко ФилипчеЕК заклучи дека потребна е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во синоќешното гостување во Клан телевизија истакна дека Европската Унија ќе излезе како победник и покрај сите ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на денешната прес конференција, портпаролот на Владата Муамет Хоџа, ги посочи делот одлуки кои Владата ги усвои на вчерашна седница. Главната одлука е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Владата на вечерашната седница, ја усвои Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против Ковид-19.„ Со заклучок на Владата, Министерството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата 42-ра редовна седница одржана во средата вечерта ја разгледувала и усвоила информацијата за набавка на „САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против ...
| | веќе видена | слични

По информацијата дека и во Македонија е регистриран новиот мутиран вид на Ковид-19 кој се појави во Велика Британија на социјалните мрежи коментар даде и ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на вечерашната седница ја разгледала и ја усвоила Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 771 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 266 | | | веќе видена

Со полициска придружба поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, е спроведен во затворот во Шутка. Мијалков не беше спроведен од судската зграда, каде што ...
сите 206 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 129 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија се уште ги чека 8.000 вакцини од Србија - ПРВ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА ФИЛИПЧЕ од политичарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: