Одбраната и дефинитивно е проблем!


Токму меѓусебната пресметка со Египет одлучуваше која репрезентација ќе оди во четвртфиналето на Светското првенство, а на Словенија и одговараше победа додека ...
| | веќе видена | слични

Првото четвртфинале на Светското првенство е меѓу Данска и домаќинот Египет, средба пред која во центарот на вниманието се најде најдобриот играч на ...
| | веќе видена | слични

Светското првенство полека ја добива својата завршница, вечерва ќе биде познати полуфиналните двојки. Бранителот на титулата, Данска во четвртфиналето ќе се ...
| | веќе видена | слични

Микел Хансен отворено ги нападна организаторите на СП 2021 поради неисполнетото ветување дека салите на овој ракометен мундијал ќе останат затворени за ...
| | веќе видена | слични

Организаторите на Светското ракометно првенство во Египет не сакаат ни да ги коментираат обвинувањата на Словенците дека биле затруени со храна, но затоа ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Словенија го заврпи својот настап на Светското првенство во Египет. Словенците, во последното коло во групата, доживеаја пораз од ...
| | веќе видена | слични

Ова Светско првенство дефинитивно е едно од најлошите. Поради пандемијата на коронавирус не го видовме максимумот од учесниците, а трибините останаа празни.На ...
| | веќе видена | слични

По двата убедливи порази во воведните две кола од Шведска и домаќинот Египет пред македонските ракометри е клучниот дуел за пласман во втората фаза и мечот за ...
| | веќе видена | слични

Словенечката репрезентација се пожали дека 12 ракометари имале симптоми на труење од храна во последните 24 часа пред клучниот натпревар против Египет. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 472 | | | веќе видена

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 262 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов од ГРОМ во емисијата 24 анализа изјави дека според него вест на денот вчера е задолжувањето на Македонија за 700 милион евра. Треба да се ...
сите 231 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство се води истрага, а сите активности што сме задолжени да ги спроведеме, вклучувајќи и докази ги доставуваме до обивнителство, изјави ...
сите 311 | | | веќе видена

Две лица од Скопје на возраст 28 и 24 години утрово се пронајдени мртви во автомобил по пријава дека дека на бул. „Македонско – Косовска бригада“ во Скопје се ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбраната и дефинитивно е проблем!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: