Брестовац менува – шанса за Серафимов


Нов жежок тајм-аут на македонската ракометна репрезентација. На 10. минути до крајот, Македонија ја губеше контролата, им попуштија нервите на сите. Стојанче ...
| | веќе видена | слични

Последен ден за македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Египет. Против Белорусија нашите момци посакуваат победа за поправање на ...
| | веќе видена | слични

Селекторото на македонската ракометна репрезентација вели дека во Кузмановски ја гледа замената на нашиот Лазаров. „Сите ракометари добија шанса во Египет. Ние ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник почнува првата фаза на пописот со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. За ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац менува – шанса за Серафимов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: