Промени во органите на управување и раководење на ПроКредит Банка

ПроКредит Банка на веб страната на Македонска берза, во согласност со законската регулатива, ги објави промените во органите на управување и раководење. НБ на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На редовно годишно собрание, делегатите го избраа Никола Рибароски за претседател на Комората на друштва за геодетски работи.По изборот тој истакна дека ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Зошто сестрата на поранешната специјана обвинителка Катица Јанева, Лиле Делиџакова, уште е член во управниот одбор на Комисијата за хартии од вредност (КХВ), ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На редовно годишно собрание на Комората на друштва за геодетски работи, делегатите го избраа Никола Рибароски за претседател на оваа Комора. Како што се ...
| | веќе видена | слични

Како што се наведува во соопштението од Комората, по изборот тој истакна дека ќе ги застапува заедничките интереси на членовите на Комората институциите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новите дози од српската донација на вакцината Фајзер пристигнува, а во меѓувреме вакцините од првата кутија наменети за здравствени работници се уште не се ...
сите 503 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ, министерот за правда, најави дека за помалку од една недела започнува првата фаза од пописот на населението. Од први до 15 март, две недели пред ...
сите 282 | | | веќе видена

Среќен сум што традиционални улици во нашиот град, коишто се поврзани со битието и функционирањето на урбано Скопје ќе ги вратиме, затоа што тие се уште ...
сите 178 | | | веќе видена

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150.000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти заздравеле од ...
сите 260 | | | веќе видена

Тоталното дезавуирање и деградација на институциите на системот во изминатите три децении доведува до тоа јавноста да нема елементарно чувство на доверба во ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промени во органите на управување и раководење на ПроКредит Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: