ДОАЃА ВРЕМЕТО НА ЗДРАВАТА ХРАНА - како мала фирма за барови ги освои домашните потрошувачи

Кога се има вистинска идеја во вистинско време, и кога новините што ги бара пазарот и потрошувачите навреме ќе се препознаат, напредокот и развојот нема да ...
| | веќе видена | слични

Претприемачите и основачите на стартапи имаат се поголем избор на можности за финансирање, како дома така и од странски избори на инвеститори. Покрај ФИТР, ...
| | веќе видена | слични

Воведот беше дека не постои, не е вирус и не е поопасен од грип, заплетот беше дека е создаден во лабораторија, но се спречува со лук, гаргара и пиење ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека не постои компанија која што го нема почувствувано влијанието од корона-кризата, но колку што ваквите драстични промени во општеството имаат ...
| | веќе видена | слични

,,Голем предизик, но и сериозна задача е да се менаџира Ковид центарот во време на пандемија. Одговорноста е голема, денот трае долго, но неизмерна е радоста ...
| | веќе видена | слични

За да се заштитиме од лажните вести треба да научиме да си веруваме себеси и на своето изградено критичко и креативно размислување од најмали нозе, a ...
| | веќе видена | слични

За изминатата 2020 година, за плановите за Новата 2021 и за своите професионални искуства интервју на Агротим со Христо Кондовски и Зоран Пејчиновски Извршни ...
| | веќе видена | слични

Нема да згрешам ако констатирам дека бизнис климата во нашата држава е слична како и здравствената криза „на респиратори“. Дополнително што секојдневното ...
| | веќе видена | слични

⋮IWConnect, глобална, мултидисциплинарна ИТ компанија фокусирана на интеграција, дигитализација, менаџирање на податоци, анализа, инфраструктура, и создавање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компромиси за правдата нема и нема да има. Ако си грешел – ќе одговараш, објави премиерот Зоран Заев вечерва на Фејсбук. – Од земја којашто беше режим, ...
сите 556 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 457 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 110 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОАЃА ВРЕМЕТО НА ЗДРАВАТА ХРАНА - како мала фирма за барови ги освои домашните потрошувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: