Милески застана на чело на МДН Обезбедување: Пораснав и го печев занаетот во фирмата, квалитетот останува приоритет


Нема да згрешам ако констатирам дека бизнис климата во нашата држава е слична како и здравствената криза „на респиратори“. Дополнително што секојдневното ...
| | веќе видена | слични

Во последниот период има сериозен раст на онлајн трговијата. Минатата година само до вториот квартал беше забележан раст од 177 проценти, особено кај домашните ...
| | веќе видена | слични

Интертек , ИТ компанија за развој на софтверски решенија, со главно седиште во Минхен, Германија и со канцеларии во Германија и Македонија продолжува со ...
| | веќе видена | слични

Недостигот од квалификувана работна сила е огромна пречка за економското закрепнување во постковид-периодот, затоа на долг рок е потребен развој на соодветен ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Владата за укинување на царините за 71 тарифна ознака е поздравено од бизнис заедницата. Со оваа мерка се укинуваат царинските давачки за кожа, ...
| | веќе видена | слични

Пониски трошоци за производство и со тоа поголема конкурентност на меѓународните пазари ќе добијат македонските компании од метало-преработувачката индустрија, ...
| | веќе видена | слични

Бизнис Деливери 10 е нова компанија за брза пошта која што работи во рамките на целата територијата на Р.Македонија. Денеска имавме можност да разговараме со ...
| | веќе видена | слични

Преку програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери“, која почна денеска со учество на 20 млади луѓе, ќе се одржат обуки за стратешко планирање и лидерски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 269 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 214 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милески застана на чело на МДН Обезбедување: Пораснав и го печев занаетот во фирмата, квалитетот останува приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: