Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО


Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, вели дека, доколку биде избран за претседател на Косово, ќе ја внесе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар ...
| | веќе видена | слични

Белград никогаш не паѓал, ниту ќе падне на нечии закани и провокации што доаѓаат од Приштина, ниту ќе одговориме според истата матрица, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека најавата на кандидатот за претседател на Косово, Рамуш Харадинај, за можното обединување на Косово со ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Косово, со право на глас кои живеат надвор од територијата на Косово, во тек на една недела, односно од 13 до 21 јануари, ќе можат да аплицираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека би сакал да слушне реакции од Вашингтон, Брисел и другите центри на моќ во врска со изјавата на Харадинај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Алијансата за иднината на Косово (АБК) Рамуш Харадинај денеска најави организирање референдум за обединување со Албанија. За време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 308 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 302 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Македонија со пораз од Белорусија од 30-26 го заврши настапот на Светското првенство во Египет. Поранешниот македонски репрезентативец Горан Ѓоргоноски како ...
сите 301 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско Езеро познато во јавноста како ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Како иден претседател на државата ќе го внесам Косово во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: