Во Украина рекорден број на смртни случаи од последици од Ковид-19


Во Украина во изминатите 24 часа регистрирани се 276 смртни случаи, што е најголема бројка од почетокот на пандемијата, изјави денеска украинскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Мерките против ковид-19 во Данска кои досега беа на сила во две третини од општините и во големите градови ќе бидат проширени во целата земја, за да се спречи ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Шведска, Стефан Лофвен денеска изјави дека експертите кои за време на првиот бран од пандемијата, кои се залагале да не се воведуваат рестриктивни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Системските недостатоци во грижата за старите лица во Шведска, заедно со несоодветните мерки од страна на владата и агенциите, придонесоа за голем број смртни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Собирите ќе бидат ограничени на шест лица на отворено и затворено, а консумирањето алкохол надвор е забрането од 18 декември. Премиерот Андреј Бабиш ја нарече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За првпат во последните три месеци, во Англија и Велс бележиме пад на регистрирани смртни случаи од Ковид-19 на неделно ниво“, соопшти државниот Завод за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Украина рекорден број на смртни случаи од последици од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: