Прилеп, Битола, Тетово и Гостивар НАЈКРИТИЧНИ - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ПО ГРАДОВИ


Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, 789 оздравени пациенти, додека починати се 33 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 73 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на новите случаи на корон авирус, регистрирани низ светот за седум дена се зголемил за дури четири милиони во однос на претходната недела, најмногу во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Охрид, 9. декември 2020 (ИНПРЕС) – Во првите седум дена од декември, во Охрид се регистрирани 230 новозаболени од COVID-19. Изминатата недела се евидентирани и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 566 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 228 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 114 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 440 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилеп, Битола, Тетово и Гостивар НАЈКРИТИЧНИ - ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ПО ГРАДОВИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: