Што создаде и остави маестралниот бизнисмен Енвер Малиќи?

Стопанската комора на Северо-Западна Македонија, и оваа година го организира веќе препознатливиот и ексклузивен настан за избор на најуспешните и најмоќните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалната аналитичка куќа SeeNews го објави извештајот ТОП 100 ЈИЕ, којшто ги рангира 100-те најголеми компании во регионот на Југоисточна Европа според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 204 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 146 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 175 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
сите 86 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 14 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а вкупно се лекуваат 300, соопшти ...
сите 640 | | | веќе видена

Речиси цела година живееме со пандемијата со коронавирусот, со многу тензија поради неможноста да функционираме како порано поради многуте заболени и починати ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што создаде и остави маестралниот бизнисмен Енвер Малиќи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: