Грожан за пеколот во Бахреин: Се сетив на Ники Лауда и си кажав – не смееш вака да завршиш!

На последната трка во Ф1 во Бахреин се случи вистински хаос во кој болидот на Роман Грожан заврши во оградата и се запали. Сцената на патеката во тие моменти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот возач на Формула 1, Роман Грожан, чиј болид се запали минатата недела на трката во Бахреин, првпат раскажа за несреќата во која за малку ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
| | веќе видена | слични

Роман Грожан денеска се појави и на прес-конференцијата во Бахреин и за првпат јавно се обиде да долови како низ неговите мисли минал страшниот инцидент во ...
| | веќе видена | слични

Младиот пилот на Ферари, Шарл Леклер го коментираше страшниот инцидент на Роман Грожан по кој за голема среќа Французинот излезе со поблаги повреди и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 240 | | | веќе видена

Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
сите 207 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грожан за пеколот во Бахреин: Се сетив на Ники Лауда и си кажав – не смееш вака да завршиш!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: