Здрава Котлина: Бугарска компанија, маскирана во швајцарски капитал преку Кајмански острови ја купила компанијата сопственик на рудникот „Иловица“


Бугарска фирма, маскирана преку швајцарска компанија преку Кајмански Острови ја купила компанијата сопственик на рудникот „Иловица-Штука“, Еуромакс Ресурси во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со одлуките на двата Управни суда е уважено тужбено барање на компанијата „Еуромакс Ресоурцес“, и се поништи Решението на Државната комисија за одлучување во ...
| | веќе видена | слични

Вишиот Управен суд ги одби двете жалба како неосновани и се потврдува одлукат ана Управниот суд кој што всушност и налага на Владата да ја разледа ситуација, ...
| | веќе видена | слични

Вишиот управен суд ја одби жалбата на второстепената државна комисија за управни спорови со што повторно се отвори прашањето за отворање на рудникот Иловица. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Активистите од „Здрава котлина“ најавуваат масовни протести по одлуката на Вишиот управен суд да ги отфрли жалбите по пресудата на Управниот суд, кој пролетва ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вишиот управен суд донесе решение со кое се одбиваат сите жалби и останува на сила пресудата на управниот суд, информираат од здружението „Здрава котлина“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминатите неколку месеци актуелна тема беше и распродажбата на рудникот Иловица, за кој иако жителите од околијата протестираа и јасно и недвосмислено кажаа ...
| | веќе видена | слични

Владата на премиерот Зоран Заев не ѝ дозволи на канадската компанија „Еуромакс Ресурси“, по долгогодишните истражувања, испитувања и подготовки за работа, да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здрава Котлина: Бугарска компанија, маскирана во швајцарски капитал преку Кајмански острови ја купила компанијата сопственик на рудникот „Иловица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: