Економисти тврдат дека Германија им исплаќа премногу помош на угостителите

2 копии

Германија исплаќа десет милијарди долари повеќе отколку што е потребно кон малите бизниси како помош за надминување на коронакризата, се вели во анализата на ...
| | веќе видена | слични

Хрватското здружение на претприемачи бара од хрватската Влада да го ослободи Томислав Ѓориќ од должноста министер за економија, кој, како што е наведено во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хотелиерите на брегот на Охридското Езеро, кои сѐ уште се отворени сметаат дека треба да продолжи издавањето на ваучери за туризам. Крајниот рок за користење ...
| | веќе видена | слични

„Ние, секако, не можеме да делиме толку обемна помош заснована на обрт на неодредено време“, рече денеска министерот за економија Питер Алтмаер за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 457 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
сите 122 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економисти тврдат дека Германија им исплаќа премногу помош на угостителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: