Главниот штаб за управување со кризи одржа четврта седница

7 копии

Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) информира дека на 25-та седница на Владата доставила Анализа и Акциски план за Преспанското ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Итни, среднорочни и долгорочни мерки за надминување на состојбите со намалениот водостој на Преспанското Езеро, предвидува анализата и акцискиот план на ...
| | веќе видена | слични

Предвидува анализата и акцискиот план на Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) што го усвои Владата на последната седница. Како што ...
| | веќе видена | слични

Потписите, како што соопшти Здружението, биле собрани во период од 25 септември до 25 ноември, а петицијата е поддржана од 31 граѓанска организација. – Во ...
| | веќе видена | слични

Заради потребата од активности за навремено, постојано и веродостојно информирање, со цел спречување и оневозможување на создавање и ширење дезинформации, а со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 543 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главниот штаб за управување со кризи одржа четврта седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: