Џенрик: Нема причина за загриженост за вакцината на „АстраЗенека“


Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обама, Буш и Клинтон веќе се пријавија да ја примат новата ковид вакцина. Ќе се вакцинираат пред камерите, веднаш штом вакцината ќе биде одобрена. Целта на екс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велика Британија треба да ја добие својата прва група вакцини „Фајзер-Бионтек“ во следните неколку часа, изјавил денес заменик-главниот медицински директор на ...
| | веќе видена | слични

Британските здравствени регулатори кои што ја одобрија вакцината на Фајзер против Ковид-19 не ги проучиле внимателно податоците од студијата, како што го прави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британската влада одобри правно осигурување на фармацевтскиот гигант „Фајзер“ за да ги заштити од тужба. Потегот беше повлечен пред да се регистрира вакцината, ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија го измени законот со цел да ја заштити компанијата „Фајзер“ која ја произведе вакцината против коронавирусот од потенцијални тужби. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Љупчо Пренџов, пратеник од ГРОМ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за законот за попис кој е доста актуелна тема периодот каде ...
сите 580 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 228 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 115 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џенрик: Нема причина за загриженост за вакцината на „АстраЗенека“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: