Диего одамна имаше желба за натпис на гроб


Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја казни ѕездата на Барселона, Лионел Меси со 600 евра за отстранување на дресот во знак на почит кон починатиот Диего Марадона . ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Диего Синагра, попознат како Диего Јуниор, синот на Диего Марадона вели дека бил потресен од гестот на Лионел Меси со дресот на Њуелс олд бојс во чест на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Правила се правила, мора да се почитуваат без разлика дали станува збор за емотивен момент. Имено, според шпанските медиуми Ла Лига го казни Лионел Меси со 600 ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси и Барселона се казнети поради славјето на Аргентинецот со кое му оддаде почит на Диего Марадона. Комитетот за Ла Лига поради соблекување на дресот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диего одамна имаше желба за натпис на гроб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: