За Османи разликите по прашањето за Гоце Делчев биле во нијанси


5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и денеска учествуваше на министерскиот состанок на Северно-Атлантскиот Совет на НАТО, што заради рестриктивните ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше на неформалниот состанок за Советот на Европската Унија за општи работи – ГАК, со кој претседаваше ...
| | веќе видена | слични

„Кога зборуваме за европската иднина на Северна Македонија – најпрво мислиме на младите генерации кои имаат право на подобар живот и пристојни услови да ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска и утре, ќе учествува на редовниот состанокот на Северноaтлантскиот совет на НАТО на ниво на министри за ...
| | веќе видена | слични

Утре Министерот за надворешни работи, Бујар Османи ќе биде дел од редовниот состанок на Сеерноатланскиот Совет на НАТО, кој ќе се оддржи онлајн преку видео ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со претставници на повеќе тинк-тенк организации во земјата, чија цел беше зајакнување на дијалогот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Османи разликите по прашањето за Гоце Делчев биле во нијанси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: